1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Bereket Sigorta sektöre merhaba dedi

Bereket Sigorta sektöre merhaba dedi

Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Şirketlerinin sektör ve basın lansmanı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Bereket Sigorta sektöre merhaba dedi

Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Şirketlerinin sektör ve basın lansmanı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Bereket Sigorta’nın, sigorta sektörüne çok büyük bir dinamizm katacağını, bu durumdan en büyük payı da ülkemiz çiftçisinin alacağını belirten Bakan Çelik, Tarım Kredi çatısı altında yeni bir yüz, yeni bir anlayış ile hizmet vermeye başlayan Bereket Sigorta’nın sektöre yeni bir soluk getireceğine inandığını söyledi.

Tarım Kredi’nin sigortacılık sektörüne girişi hakkında bilgiler veren Tarım Kredi Genel Müdürü Ayhan Karayama ise şunları kaydetti: “Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatifleri, TMSF bünyesine geçen Asya Emeklilik ve Işık Sigorta şirketlerinin yapılan ihalelerine katılmış ve sonuçta her iki şirkette Tarım Kredi ailesine katılmıştır. Daha sonra yaptığımız, milletimizin de yoğun ilgi gösterdiği isim yarışmamız sonucu şirketlerimiz Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik adlarını almış ve yeni logolarıyla yine milletimize hizmet etmeye başlamıştır. Tarım Kredi 10 yıla yakın bir aradan sonra bugün yaptığımız lansmanla tekrar sigorta sektörüne girmiştir. Büyük Tarım Kredi Ailesinin her bir ferdinin candan istediği sigorta şirketi sahibi olma arzusunu; Sayın Bakanımızın, yönetim kurulumuzun ve çalışanlarımızın desteği ile gerçekleştirmiş olduk. Bundan sonraki hedef ve görevimiz bu şirketleri bulundukları noktadan çok daha ilerilere taşımak ve sektörde ilk 3 sırada yer alacak öncü bir şirket haline getirmektedir. Tarım Kredi Ailesine yeni katılan Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik şirketlerimizin her daim ülkemizin ve milletimizin hizmetinde olacağına, başta acentelerinden ve çalışanlarından alacağı güçle sigortacılık sektöründe söz sahibi olacağına yürekten inanıyorum.” açıklamalarında bulundu.

Bereket Sigorta Genel Müdürü Balkan Akbaş, "Bereket Emeklilik olarak 5 yıl sonra mevcut fon büyüklüğümüzün 6 katı olan 2.4 milyar TL fon toplamına, hayat sigortalarında ise 120 milyon TL prim üretime ulaşmayı hedefliyoruz. Bereket Sigorta olarak ise 5 yıl sonra mevcut prim üretimini 10 katı artırarak 1,5 milyar TL prim üretimi ile sektörünün ve ülkemizin en önemli sigorta şirketlerinden biri olacağız " dedi. “En iyi” ifadesine vurgu yapan Balkan Akbaş, insan kaynağı olarak en iyi, teknolojik alt yapı olarak en iyi, müşterilerine sunduğu hizmetler çerçevesinde Türkiye’nin en iyi Sigorta grubu olmayı amaçladıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından, Tarım Kredi’nin düzenlediği isim yarışmasında “Bereket” önerisiyle ödül almaya hak kazanan Elif Uzun’a 20 bin TL tutarındaki çek, Bakan Faruk Çelik tarafından takdim edilirken Çelik'e de Balkan Akbaş tarafından toplantıya katılımından dolayı ilk sigorta poliçesi verildi.

Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Şirketlerinin sektör ve basın buluşması konulu lansmanına Tarım Kredi yöneticileri, sektör çalışanları, acenteleri ve iş ortakları ile çok sayıda basın mensubu ve davetli katıldı.


Önceki ve Sonraki Haberler