1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bi’Sigortacı 5 milyon TL için yarışıyor

Bi’Sigortacı 5 milyon TL için yarışıyor

İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi tarafından düzenlenen Big Bang Startup Challenge’ta yarı finale kalmaya hak kazanan girişimlerden Bi’Sigortacı, Hesapöder ve Kobaküs, 5 milyon TL’yi aşan yatırım ve hibe imkânından pay almak için yarışıyor

Bi’Sigortacı 5 milyon TL için yarışıyor

İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Big Bang Startup Challenge’ta yarı finale kalmaya hak kazanan girişimlerden Bi’Sigortacı, Hesapöder ve Kobaküs, 5 milyon TL’yi aşan yatırım ve hibe imkânından pay almak için yarışıyor. Sigorta acenteleri için online bir pazar yeri Bi'Sigortacı, esnafa kartlı ödemelerde avantaj sağlayan Hesapöder ve büyük ölçekli ve KOBİ işletmelerin finansal asistanı Kobaküs’ün finans sektöründe fark yaratması bekleniyor. 

Dünyada girişimcilere en fazla kaynak sağlayan ilk üç girişimcilik yarışması arasında yer alan Big Bang Startup Challenge altıncı kez hayatı etkileyecek girişimcileri, yatırımcı ve kurumsal şirketlerle buluşturuyor. Bu yıl “Etki” temasıyla gerçekleşen yarışmada 10 bini aşkın başvuru arasından sıyrılarak yarı finale kalmaya hak kazanan Bi’Sigortacı, Hesapöder ve Kobaküs’ün girişim fikirleriyle iş dünyasında fark yaratması bekleniyor. 5 milyon TL’yi aşan yatırım ve hibe imkânından pay almak için yarışan girişimlerden Hesapöder ve Kobaküs, büyük ölçekli şirketler, KOBİ’ler ve esnafa sağladığı avantajlarla dikkat çekerken, Bi’Sigortacı, sigorta sektöründe fark yaratıyor. 

Acentelerle sigorta poliçesi yaptıracak kişileri buluşturan online bir pazar yeriBi'Sigortacı, tek platformda hem potansiyel müşterilere direkt ulaşabilmeyi, hem de ihtiyaca özel poliçeleri en uygun fiyatla bulmayı kolaylaştırıyor. Alanında fark yaratmayı hedefleyen bisigortaci.com, sunduğu hizmet ve düşük maliyetli üyelik seçenekleriyle sigortacılara minimum yatırımla hem müşteri portföyünü hem de satış rakamlarını artırma fırsatı sunuyor. Ekim 2016 yılında 3 girişimciyle faaliyete başlayan bisigortaci.com, şu anda 500 acente ile çalışıyor. bisigortaci.com’da sigortacıları konum ve sigorta branşı seçenekleri ile filtreleyerek, bunlar hakkında yapılmış yorumları görüntüleyebilen müşteriler, ücretsiz olarak teklif alabiliyor. Üstelik poliçe anlaşmaları sistem üzerinden değil; bire bir görüşerek imzalanıyor. Müşterilerin sigortacılarla yapacakları poliçe anlaşmalarından hiçbir ücret, komisyon talep etmeyen bisigortaci.com, müşterilerinden kayıt için kredi kartı bilgisi de istemiyor.

Esnafın hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen mobil cüzdan uygulaması Hesapöder,kartlı ödemelerde esnaftan kesilen %7-9 komisyon bedelini ve haftalar süren vadeleri ortadan kaldırarak, esnafa can suyu oluyor. İster kredi kartıyla, ister yemek kartıyla yapılsın, tüm işlemler bir gün sonra kesintisiz, komisyonsuz esnafın hesabına yatıyor. Üstelik esnaf dostu mobil cüzdan Hesapöder’le vatandaş da hesabını biliyor, nerede ne harcamış anında görüyor.

Büyük ölçekli ve KOBİ işletmelerin finansal asistanı olmak için yola çıkan Kobaküsise, web uygulaması ile işletmelerin hesap hareketlerinin anlık, online olarak takip edilmesini sağlıyor. Kobaküs ile birden çok banka ve banka hesabına sahip işletmeler, gelen ve giden tüm ödemelerini farklı bankalara ait olsalar bile internet bankacılığı şifrelerine ihtiyaç duymadan tek ekranda görebiliyor. Yakın tarihte mobil uygulamasını da kullanıcılarıyla buluşturacak olan Kobaküs, işletmelerde yaşanan personel kaynaklı işlem hataları ve bankalar arası hesapların takibi sırasında ortaya çıkan zaman kaybını ortadan kaldırmayı hedefliyor. 2017 yılının son çeyreğinde E-Güven şirketi ile yapacağı anlaşmayla müşterilerine e-imza ile ödeme emirleri verebilme imkanı da sunacak olan Kobaküs’ün siber güvenliği BİZNET tarafından sağlanıyor.

Dünyada 18. ve Avrupa’da 8. sırada

En iyi üniversite kuluçka merkezleri arasında dünyada 18. ve Avrupa’da 8. sırada olan İTÜ Çekirdek, Türkiye’de teknoloji tabanlı girişimciliğin yaygınlaşmasına önemli katkı sağlıyor. Tüm Türkiye’den gelen girişimcilerin hayallerini girişime dönüştürmek için gerekli sermaye kaynağına erişme fırsatı sunan Big Bang Startup Challenge, bu yıl da pek çok kurum ve kuruluş tarafından destekleniyor. Elginkan Vakfı, İstanbul Sanayi Odası, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, Enerjisa, ING Bank, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Hepsiburada, Cardtek, Monitise başta olmak üzere 40’ı aşkın destekçi, 14 yatırımcı şirket ve yatırımcı ağı ve 10 bireysel yatırımcı Big Bang’de geleceği etkileyecek başarılı girişimcileri destekleyecek. Big Bang günü, bu destekçi ve yatırımcılar tarafından toplam 5 milyon TL’yi aşan miktarda yatırım yapılması ve hibe dağıtılması bekleniyor.

23 Kasım’da Uniq İstanbul’da “etki” temasıyla düzenlenecek etkinlikte en başarılı 20 girişim sahnede girişimlerini sunarken, toplam 90 girişim ise etkinlik alanında ziyaretçiler ve yatırımcılarla bir araya gelecek. Ödül kazanan ve yatırım alan girişimlerin en başarılıları ayrıca İTÜ Çekirdek Kuluçka programına kabul edilerek, bir yıl süreyle İTÜ ARI Teknokent tarafından özel olarak desteklenecek.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler