1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bisiklet sigortası talebi Japonya'da hız kazanıyor

Bisiklet sigortası talebi Japonya'da hız kazanıyor

Japonya'daki bisikletçiler daha fazla sorumluluk sigortası poliçesi satın almaya başladı

Bisiklet sigortası talebi Japonya'da hız kazanıyor

Japonya'da bisikletçilerin neden olduğu kazalar için mahkemelerin verdiği kararlarla bisikletçilerin büyük hasar ödemeleri yapmaları sonucunda Japonya'daki bisikletçiler daha fazla sorumluluk sigortası poliçesi satın almaya başladı.

Sompo Japan Nipponkoa Insurance, mali yılının başlangıcından bu yana, geçen yıl yapılan 300.000 sözleşmeyi aşarak 400.000 yeni bisiklet sigortası sattı.

Bu arada, Tokio Marine & Nichido Fire Insurance Co., bisiklet sigortasında yüzde 30'luk bir büyüme, Mitsui Sumitomo Insurance Co.'nun ise yüzde 20 oranında bir artış kaydettiği açıklandı.

Temmuz 2013'te, Kobe Bölge Mahkemesi, beşinci sınıfa giden bir erkek çocuğu bisikletiyle bir kadına çarparak bilinçsiz bıraktı. Kaza sonrasında açılan davada mahkeme, çocuğun ailesini 837.300 ABD Doları tazminat ödemeye mahkum etti.

Tokyo Bölge Mahkemesi de, yaya geçidinde kazaya neden olan bir bisikletçiyi 419.190 ABD Doları ödemeye mahkum etmişti.

Bu kararların  sonucu olarak, Hyogo İli Hükümeti, 2015 yılında yargı alanındaki tüm bisikletlilerin bisiklet sigortası yaptırmalarını öngören bir yönetmelik yayınladı. Yönetmelik, uyumsuzluk nedeniyle ceza vermemekle birlikte, bisikletlilerin yüzde 65'inin Haziran 2017 itibarıyla sigortalı oldu. Osaka ve Shiga Eyaletleri de 2016'da kendi bisiklet sigorta yönetmeliklerini hazırladılar.

Kyoto ili ve şehir hükümetleri ile Kanazawa belediyesi tarafından Nisan 2018'e kadar zorunluluk getirilecek olan bisiklet sigortası talebinin daha da artması bekleniyor.(Insurance Business)

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler