1. HABERLER

  2. LİFE&STYLE

  3. Bodrum 'düğün'leri moda oldu

Bodrum 'düğün'leri moda oldu

Doluluk oranında hedeflerini yakalayan Kempinski Hotel Barbaros Genel Müdürü Mehmet Ferman Doğan "Bu sezon en dikkat çeken artışlardan biri de Bodrum’un yabancı misafirler tarafından bir düğün destinasyonu olarak tercih edilmesi oldu" dedi.

Bodrum 'düğün'leri moda oldu

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum yaz sezonunda pek çok ülkeden misafir ağırlamaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen lüks destinasyonlarından biri haline gelen Bodrum ve Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum olarak çok başarılı bir sezon geçirmekte olduklarını belirten otelin Genel Müdürü Mehmet Ferman Doğan; ‘TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’nin turizm geliri, 2022 yılının ikinci çeyreğinde 2021’e göre yüzde 190 artarak 8,71 milyar dolar oldu. Turizm gelirinin yüzde 83,8’i yabancı turistlerden elde edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından alınan verilere göre; 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçilerin sayısı, yüzde 185,2 artarak 5,7 milyondan 16,3 milyona çıktı. Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum olarak hem gelirlerimizde hem de doluluk oranımızda 2019 yılını geçtik ve hedeflerimizi yakaladık. Bu sezon ülkemiz, Bodrum ve otelimiz açısından turist sayısındaki artışı ve ülkeler bazında çeşitliliği görmekten mutluyuz’ diyor.

Ülkeler bazında ağırladıkları misafirler hakkında da bilgi veren Doğan; “2022 yılı ocak-haziran döneminde, Türkiye’ye en çok turist 2 milyon kişi ile Almanya’dan geldi. Rusya pazarı da 1,45 milyonla ikinci sırada yer aldı. Bizim de ağırladığımız turist misafir sayısı ülkeler bazında büyük çeşitlilik gösterdi, otelimizde en çok Rus misafir ağırladık. Ayrıca Avrupa Kraliyet Aileleri mensupları ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri de otelimizde konakladılar. Bu sezon en dikkat çeken artışlardan biri de Bodrum’un yabancı misafirler tarafından bir düğün destinasyonu olarak tercih edilmesi oldu. Farklı ülkelerden düğünler ağırladık ancak özellikle Hint düğünlerinde büyük bir artış yaşadık. Düğünlerimiz Eylül-Ekim aylarında da devam edecek” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler