1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Euler Hermes Tüpraş'ın alacaklarını sigortalıyor

Euler Hermes Tüpraş'ın alacaklarını sigortalıyor

Tüpraş ve Euler Hermes arasında alacak risklerinin yönetimine yönelik işbirliği anlaşması imzalandı

Euler Hermes Tüpraş'ın alacaklarını sigortalıyor

Tüpraş ve Euler Hermes arasında alacak risklerinin yönetimine yönelik işbirliği anlaşması imzalandı.

Tüpraş'ın 2,2 milyar TL’lik cirosu, Euler Hermes’in Dünya Programı (World Agency) kapsamındaki özel koşullu poliçe ile sigortalanacak.

İmzalanan alacak sigortası ile Tüpraş portföyündeki alacakların sigorta güvencesine alınmasının yanı sıra, iki şirketin risk yönetimini de ortak yürüteceklerini belirten Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner: “Türkiye pazarında, ticari alacak sigortasına olan talep her gün artıyor. Türkiye’nin devleri alacak risklerinin yönetiminde bizlerle işbirliği yaparken, strateji ve ciro gelişimine daha fazla odaklanabiliyorlar. Tüpraş gibi ülke sanayisinde yarattığı katma değer ile Türkiye ekonomisinin nitelikli büyümesine katkı sağlayan bir kuruluşla işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de örneğine az rastlanan bu işbirliğimiz sayesinde, küresel liderliğimizin ve güçlü yerel uzmanlığımızın getirdiği faydaları sunarak Tüpraş’ın ticari alacaklarını olası risklere karşı koruyarak, işlerini daha güvenli ve istikrarlı bir şekilde büyütmelerini sağlayacağız” dedi.


Tüpraş CFO'su Doğan Korkmaz, alacak sigortasının sektörde çok önemli bir boşluğu dolduracağını belirterek,”Güçlü teminat yapımızdan ödün vermeden müşterilerimizin alımlarını destekleyecek kaynakları çeşitlendirme çabalarımızdan biri olan alacak sigortası, müşteri banka limitlerini zorlamayarak satışlarımızı garanti altına almada önemli bir enstrüman olacak, aynı zamanda karşı taraf riski değerlendirme süreçlerimize çok değerli bilgi girdisi sağlayacaktır ” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler