1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fairfax'ı da kasırgalar vurdu

Fairfax'ı da kasırgalar vurdu

Fairfax, 1 milyar dolara yakın felaket kaybı açıkladı

Fairfax'ı da kasırgalar vurdu

ABD'yi vuran  Harvey, Irma ve Maria'nın yarattığı hasardan Fairfax da nasibini aldı. Fairfax Financial Holdings, son çeyrekte doğal afetlerle ilgili sigorta bölümlerinde neredeyse 1 milyar dolar zarar ettiğini açıkladı.

Şirket, ABD'yi vuran yıkıcı kasırga üçlüsü  Harvey, Irma ve Maria'nın yarattığı hasar karşısında zorlandı.

Fairfax'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Prem Watsa, yatırımcılara ve medyaya, sonuçların sigorta sektörünün tehlikeli doğasını hatırlattığını söyledi.

Watsa yaptığı açıklamada "2017 yılının üçüncü çeyreği bize sigortanın bir risk işi olduğunu tekrar hatırlattı. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde, sigorta sektörü Harvey, Irma ve Maria kasırgalarının ve Meksika'daki depremlerin bir sonucu olarak tarihindeki en büyük felaket kayıplarından bazılarını yaşadı. Bu felaketlerden maddi ve tazminat sigortası endüstrisine yönelik zararlar belki de 100 milyar dolar artı olarak tahmin edilmektedir. Şirketlerimizin felaket kayıplarının içindeki payı 960 milyon dolara ulaştı. Ancak ciddi bir sermaye kaybı yaşamayacağız "dedi.

İspanyol sigorta şirketi Mapfre de, Harvey, Irma ve Maria kasırgaları ile son Meksika depremlerinin ardından dokuz aylık karında yüzde 22.3'lük bir düşüş olduğunu duyurmuştu.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler