1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Generali Panama birimini satıyor

Generali Panama birimini satıyor

Generali, temel iş alanlarına odaklanma stratejisini sürdürerek Panama birimini  ASSA Compaña de Seguros S.A.'ya 172 milyon dolar karşılığında satma konusunda anlaşmaya vardı

Generali Panama birimini satıyor

Generali, temel iş alanlarına odaklanma stratejisini sürdürerek Panama birimini  ASSA Compaña de Seguros S.A.'ya 172 milyon dolar karşılığında satma konusunda anlaşmaya vardı.

Generali Panama birimi 1970 yılından bu yana mal ve kaza sigortalarında prim üretiyor  Generali'den yapılan açıklamada satış işleminin Generali'nin  coğrafi varlığını optimize etme, operasyonel verimliliği artırma ve sermaye tahsisatını iyileştirme stratejisinin bir parçası olduğu belirtildi.

Generali Global Business Lines & International Genel Müdürü Frédéric de Courtois, "Bu işlem, Generali Group'un dünya genelindeki coğrafi varlığının yeniden dengelenmesinde atılmış bir adım. Generali'yi daha basit ve daha akıllı bir şirket yapmaya yönelik stratejimizi sürdürerek, coğrafi alanımızı optimize etmede iyi ilerleme kaydediyoruz "dedi.

Şirket, geçen ay da Guatemala’daki satışın tamamladığını ve Kolombiya’daki biriminin kapatılması için bir anlaşma imzaladığını duyurmuştu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler