1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. AXA Sigorta'dan müşteri memnuniyetine geribildirim

AXA Sigorta'dan müşteri memnuniyetine geribildirim

Hizmet verdiği müşterilerinin memnuniyetini düzenli olarak ölçen AXA Sigorta şimdi de aldığı müşteri geribildirimlerini tüm şeffaflığı ile kendi kurumsal internet sitesinde yayınlıyor.

AXA Sigorta'dan müşteri memnuniyetine geribildirim

AXA Sigorta Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor ve müşterilerinin ürün ve hizmetlerine dair görüşlerini herhangi bir filtreden geçirmeden kurumsal web sitesinde yayınlıyor.

AXA Sigorta bu uygulamayı hayata geçirirken müşteri görüşleri, Avrupa’nın en iyi bağımsız müşteri değerlendirme kuruluşlarından olan eKomi tarafından değerlendiriliyor ve AXA Sigorta kurumsal internet sitesine şeffaf, tarafsız ve güvenilir bir biçimde yansıtılıyor. Böylece AXA Sigorta müşterisi olmayı düşünen herkes, internet sitesini ziyaret ederek hem müşteri görüşlerini tek tek inceleyebiliyor hem de müşterilerin geribildirimleri ile AXA Sigorta’nın 5 puan üzerinden şekillenen o anki müşteri memnuniyeti notunu görebiliyor.

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama'dan Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek, sigorta sektörüne öncülük eden yenilikçi adımlar atmaya devam edeceklerini belirterek sektör için bir ilk olan şeffaf müşteri geri bildirimi uygulamasının ilhamını tüketicilerden aldıklarını belirtiyor. Tüm dünyanın içinden geçtiği dijital dönüşümün tüketici davranışlarını da etkilediğini sözlerine ekleyen Şimşek, “Son dönemde yapılan araştırmalar insanların alacakları ürün ve hizmetler konusunda giderek daha da artan bir oranda kendileri gibi tüketicilerin görüş ve tercihlerini dikkate aldıklarını ortaya koyuyor. Biz de bu gerçekten yola çıkarak potansiyel müşterilerimizin bu görüşlere daha kolay, şeffaf ve güvenilir bir şekilde erişmesini sağlamaya karar verdik. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama kapsamında müşterilerimizin görüşlerinin bağımsız bir şirket tarafından toplanması ve yine bağımsız bir şirket tarafından değerlendirilmesinin de ürün ve hizmetlerimize duyduğumuz güvenin bir göstergesi olduğuna inanıyoruz". Bu uygulamanın yeni müşterilerin hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra mevcut müşterilerin deneyimlerinin de iyileştirilmesi için de önemli olduğunu belirten Şimşek, AXA Sigorta olarak önümüzdeki dönemde de müşteri odaklı çalışmalarına devam edeceklerini ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler