1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Grenfell Tower yangını sigorta şirketini de yaktı

Grenfell Tower yangını sigorta şirketini de yaktı

Londra’da yanan Grenfell Tower'ın sigorta şirketi, en az 80 kişinin öldüğü yangınla ilgili, mülk ve sorumluluk iddialarına ilişkin tahminini 50 milyon sterline yükseltti

Grenfell Tower yangını sigorta şirketini de yaktı

Londra’da yanan Grenfell Tower’nin sigorta şirketi, en az 80 kişinin öldüğü yangınla ilgili, mülk ve sorumluluk iddialarına ilişkin tahminini 50 milyon sterline yükseltti.

14 Haziran' da 24 katlı bir apartman dairesi olan Grenfell Tower yangınıyla ilgili İngiliz hükümeti, soruşturma başlatmış, polis toplam zararın önümüzdeki yıla kadar bilinmeyebileceğini açıklamıştı.

Binayı yapan Kensington ve Chelsea Kraliyet Belediyesi’nin sigorta sağlayıcısı olan Norveç merkezli Protector Forsikring, ikinci çeyrek kazanç raporunda, ilk tahmini 25 milyon sterlin tutarındaki iddiaları £ 50 milyon olarak ikiye katladığını belirtti.

Protector Forsikring, "Rakamlar ön, belirsiz ve her iki mülkiyet, yükümlülük ve diğer potansiyel ilgili maliyetleri içerecek" dedi.

Şirket daha önce, maliyetin büyük oranda Alman firması Münih Re tarafından sağlanan reasürans ile karşılanacağını belirtmişti. Habere göre, Protector'un yangın net mülk ve sorumluluk iddialarının 2,5 milyon sterlin civarında olması bekleniyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler