1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AXA Affin'den telematik motorlu sigorta çözümünü

AXA Affin'den telematik motorlu sigorta çözümünü

AXA Affin General Insurance (AAGI), Malezya'da telematik tabanlı yeni bir motor sigortası çözümü olan AXA FlexiDrive'ı başlattı

AXA Affin'den telematik motorlu sigorta çözümünü

AXA Affin General Insurance (AAGI), Malezya'da telematik tabanlı yeni bir motor sigortası çözümü olan AXA FlexiDrive'ı başlattı. Hayata geçirilen uygulama poliçe sahiplerine sigorta primlerinde indirimin yanı sıra acil ve araç kurtarma hizmetlerine erişime imkânı sağlıyor.

AXA FlexiDrive'ı ile pPoliçe sahibinin aracına monte edilen küçük bir cihaz kilometre, hız, frenleme ve dönüş gibi sürüş davranışlarını izleyecek. Güvenli sürüş davranışı, poliçe sahiplerinin motorlu taşıt sigortası priminde yüzde 20'ye kadar tasarruf etmesine olanak tanıyacak.

Cihaz aynı zamanda kazaları otomatik olarak tespit ederek, kaza mahalline acil tıbbi yardım çağrı sinyali gönderiyor. Ayrıca, aracın çalınması durumunda AXA'ya polis ile koordinasyonda yardımcı olacak..

Ayrıca poliçe sahiplerinin sürüş davranışlarını izlemelerine, sürüş önerilerinde bulunmalarına ve araç pil durumunu kontrol etmelerine olanak tanıyan tamamlayıcı bir akıllı telefon uygulaması da mevcut.

Axa Affin General Insurance Genel Müdürü Emmanuel Nivet, "Malezya Yol Güvenliği Araştırmaları Enstitüsü ve Malezya Genel Sigorta Birliği istatistiklerine göre, Malezya’da dakikada bir kez bir trafik kazası meydana geliyor ve 24 dakikada bir araba çalınıyor, AXA FlexiDrive'ın Malezya'da yol ve araç güvenliğini geliştirmemize yardımcı olacağından eminim"dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler