1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hisakcıklıoğlu: Risk yönetiminde, sigorta vazgeçilmezimiz

Hisakcıklıoğlu: Risk yönetiminde, sigorta vazgeçilmezimiz

TOBB Başkanı M. Rifat  Hisarcıklıoğlu "Hayatın her alanındaki riskleri yönetebilmek için sağlıklı bir sigorta sistemine gereksinim duyuyoruz" dedi

Hisakcıklıoğlu: Risk yönetiminde, sigorta vazgeçilmezimiz

Her yıl Mayıs ayının son haftasında, ülke genelinde  sigorta bilincinin artırılması amacıyla çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği “Sigorta Haftası” kapsamında  VI. Ulusal Sigorta Sempozyumu, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Sigorta Birliği’nin katkılarıyla Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından 29 Mayıs Pazartesi günü Swissotel the Bosphorus’da düzenlendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat  Hisarcıklıoğlu da  Sigorta Haftası'nı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi “Hayatın her alanındaki riskleri yönetebilmek için sağlıklı bir sigorta sistemine gereksinim duyuyoruz.

Küresel ısınma, katastrofik risklerdeki artış, yaşlanan nüfus, bölge ülkelerdeki istikrarsızlık ve hızla gelişen teknoloji sigorta ürünlerine olan ihtiyacımızı daha da artırdı. 

Artık, sadece arabamızı, evimizi ve iş yerimizi sigorta ettirerek kendimizi tam olarak güvence altında görmemiz mümkün değil.  Bireysel olarak, araç ve konut sigortasının yanı sıra, hayat sigortamızı, ferdi kaza ve sağlık sigortamızı da yaptırmamız gerekiyor. 

Daha karmaşık hale gelen ekonomide ise işletmelerin faaliyet alanlarına göre özel olarak tasarlanmış sigorta türlerine yönelmeleri gerekiyor. Bugün, tüm işletmelerin geleneksel iş yeri ve ürün sigortaları ile birlikte, alacak sigortalarına, ihracat sigortalarına ve çeşitli sorumluluk sigortalarına da ihtiyaçları var.

Ülkemiz sigortacılık sektöründen beklentimiz Türk iş âlemine ve tüm vatandaşlarımıza ihtiyaç duydukları teminatları makul fiyatlarla sunmalarıdır. 

Ülkemiz sigortacılık sektörü üzerine düşen sorumluluğu yerine getirebilecek güç,  tecrübe ve liyakate sahiptir. 

Bizlerin de, risklerimizi sigortaya devredip, daha fazla çalışıp işlerimizi ve ekonomimizi büyütmeye odaklanmamız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Birliğimiz nezdinde örgütlenen sigorta acenteleri ile sigorta eksperleri başta olmak üzere, tüm iş âleminin, sektörde görev yapan tüm çalışanların ve vatandaşlarımızın Sigorta Haftasını en içten dileklerimle kutluyorum.” 

 

Önceki ve Sonraki Haberler