1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kanye West'ten sigorta şirketine 10 milyon dolarlık dava

Kanye West'ten sigorta şirketine 10 milyon dolarlık dava

ABD’li rap şarkıcısı Kanye West’in organizasyon şirketi Very Good Touring geçen Kasım ayında gerçekleşmesi beklenen ve şarkıcının hastaneye kaldırılması sebebiyle gerçekleşmeyen turnesi için Londra Lloyd’s 'a dava açmaya hazırlanıyor

Kanye West'ten sigorta şirketine 10 milyon dolarlık dava

ABD’li rap şarkıcısı Kanye West’in organizasyon şirketi Very Good Touring geçen Kasım ayında gerçekleşmesi beklenen ve şarkıcının hastaneye kaldırılması sebebiyle gerçekleşmeyen turnesi için Londra Lloyd’s'a karşı 10 milyon dolarlık (yaklaşık 7.6 milyon Sterlin) dava açmaya hazırlanıyor.

Çeşitli kaynaklardan alınan haberlere göre dava konusu iptaller rap şarkıcının marihuana sebebiyle Los Angales’ta bir Nöropsikiyatri merkezine yatırılması yüzünden iptal olan 2016 Saint Pablo Turnesi kapsamında gerçekleştirmesi gereken son 21 konseriydi.

Hollywood Reporter’ın elde ettiği yasal belgelere göre West olası konser iptallerine karşı Londra Lloyd’s şirketine yüzbinlerce dolarlık sigorta ödemesi yapmış ama yaşanan iptaller karşısında herhangi bir tazminat almamıştı.

BBC’ye göre Very Good Touring şirketi sigorta şirketinin şarkıcının sağlık sorununun mariuhana kaynaklı olması sebebiyle herhangi bir ödeme yapmayacağını düşünmesine karşın organizasyon şirketinin avukatı Howard King iddiaları reddediyor.

Sigorta şirketi şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı fakat mahkeme kayıtlarına göre dava ile ilgilenmesi için bir avukat atanmış durumda.

Yine çeşitli haberlere göre Avukat King sigorta şirketinin tazminatı ödememek ya da miktarı aşağılara çekmek için göstermelik bahaneler bulmaya çalıştığını iddia ediyor.

King “Sanatçılar satın aldıkları sigortayla huzurlu olduklarını düşünürken sigorta şirketleri onlara mahkeme bileti satıyor”

“Bu oyalama ve bahaneler üretme taktiği sigorta şirketlerinin tazminat ödememek için geliştirdikleri oldukça yaygın bir çalışma tarzı”dedi

Bu anlaşmazlık çözüldüğünde etkinlik iptallerinin sağlık sebepleriyle olması durumunda yapılan sigorta anlaşmasına dahil olup olmadığına dair kesin bir sonuç ortaya çıkacak.

Önceki ve Sonraki Haberler