1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Kasko yaptırmamak pahalıya patlıyor

Kasko yaptırmamak pahalıya patlıyor

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan maliyeti yüksek gibi görülse de, verilen teminatların içeriği ve tutarı düşünülünce kasko yaptırmamanın, yaptırmaktan daha pahalıya geldiğini söyledi

Kasko yaptırmamak pahalıya patlıyor

Kaskosu olmayan araçların kazaya karışması durumunda ortaya çıkan hasar kasko primlerden çok daha büyük olabiliyor. Kasko yaptırmanın günümüzde bir lüks olmadığını söyleyen Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Trafik sigortası ile sadece karşı tarafa vereceğiniz zararı teminat altına alıyorsunuz. Kasko ise sizin aracınızı koruyor. Maliyeti yüksek gibi görülse de, verilen teminatların içeriği ve tutarı düşünülünce kasko yaptırmamak, yaptırmaktan daha pahalıya geliyor. Kasko sadece aracınızın karışabileceği kazalarda oluşan hasarı değil; deprem, sel, dolu ve hatta toplumsal hareketler sırasında aracınızda meydana gelebilecek her türlü hasarı da güvence altına alıyor.”

‘Dolu’ felaketi

Geçtiğimiz yıl yaşanan dolu olaylarının kaskonun önemini bir kez daha ortaya koyduğunu ifade eden Erdoğan, Ray Sigorta’nın bu olayda sigortalılarına sunduğu avantajlı hizmeti anlatırken, “27 Temmuz 2017’de dolu felaketi ile ilgili ihbarlar almaya başladık. 18 Ağustos’a kadar kaskoda toplamda 388 ihbara ulaştık. Yoğunluk ağustos, eylül ve ekim aylarında devam etti. Onarım için 2018 ortalarını bulan randevu tarihleri verilirken, Ray Sigorta olarak sigortalılarımızı mağdur etmemek adına iş ortağımızla yaptığımız özel anlaşma sayesinde randevu tarihlerini öne çektik ve 5 gün içerisinde araçların onarımlarını tamamladık” dedi.

Hasarsızlık koruma teminatı

Kasko ürününün daha geniş bir kitleye ulaşmasını hedefleyen Ray Sigorta, kasko ürününü çeşitli teminatlarla güçlendiriyor. Ray Sigorta, sigortalıların zor durumda kalmaması için kasko poliçesi dahilinde normalde 14 gün olarak sunulan ikame araç süresini, 30 güne çıkarıyor. Ray Sigorta aynı zamanda, hasarsızlığın korunması tarafında da avantajlarını sürdürüyor. Hasarsızlık oranı yüzde 30’a gelen müşterilerine hasarsızlık koruma teminatı veren şirket, aracın o yıl pert olmaması durumunda ve hasarda Ray Sigorta Hasar Onarım Merkezlerinin kullanılması halinde hasarsızlığı devam ettiriyor. Ray Sigorta, her bütçeye uygun olarak fiyatlandırdığı kasko ürününde, mesleklere özel %25’e varan indirimler de sunuyor. Ayrıca, Aytemiz yakıt istasyonları ile yapılan anlaşma sayesinde Ray Sigorta’dan kasko yaptıran kişiler Aytemiz akaryakıt istasyonlarından indirimli yakıt temin edebiliyor.

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler