1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Tamamlayıcı sağlık sigortasında büyüme hız kazandı

Tamamlayıcı sağlık sigortasında büyüme hız kazandı

Sosyal güvenceye sahip genel sağlık sigortalılarının SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında muayene ve tedavi olmalarını sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, hızlı artan talep dolayısıyla her geçen gün hastane ağını daha da genişletiyor

Tamamlayıcı sağlık sigortasında büyüme hız kazandı

Sosyal güvenceye sahip genel sağlık sigortalılarının SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında muayene ve tedavi olmalarını sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, hızlı artan talep dolayısıyla her geçen gün hastane ağını daha da genişletiyor. Yıllık 200 ile 1.250 lira arasında değişen primlerle satılan ürün, ihtiyaca göre teminatlarla genişletilebiliyor.

Ürün hakkında bilgiler veren Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, sağlık sigortalarının değişen yaşam biçimleriyle birlikte artık herkes için daha önemli olduğuna dikkat çekti. Oğuz şöyle devam etti: “Bütçeleri sınırlı olanlar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası çok önemli bir fırsat. Biz de Anadolu Sigorta olarak mümkün olan en geniş kitleyi bu sisteme dahil etmek ve hizmet kalitesini daha yukarılara taşımak için çalışıyoruz.”

“Sistem büyümesiyle hizmet kalitesi daha da artacak”

Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan tüm yabancı uyruklular Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan faydalanabiliyor. Poliçe sahipleri sigorta şirketlerinin anlaşma yaptığı hastanelerde hiçbir fark ücreti ödemeden, tedavilerini tamamlayabiliyorlar.

Teminat kapsamı olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın özel sağlık sigortasından çok farklı olmadığına işaret eden Metin Oğuz, primlerin ise çok daha ekonomik olduğunun altını çizdi. Oğuz şöyle devam etti: “Primler, yaşa, yaşanılan şehre ve alınan teminata göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlar 200 liradan başlıyor. Öte yandan hastaların görecekleri özen ve ihtimam açısından bir fark bulunmuyor. Kolayca işlemlerini yaptırabiliyorlar. Tüm bu avantajlarıyla çok hızlı büyüyen bir alan. Özel sağlık sektörü pazarının iki katı hızla büyüyor. Tabii henüz yeni bir ürün olduğu için, sayı olarak özel sağlık sigortasının yüzde 15’i kadar bir yaygınlığa ulaşmış durumda. Ancak inanıyoruz ki ürün yayıldıkça sistem hızla büyüyecek, bu da hem fiyatların daha aşağı çekilmesine hem de hizmet kalitesinin daha da artmasına katkı sağlayacak” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler