1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Katılım Emeklilik BES'te 500 bin sözleşmeye ulaştı

Katılım Emeklilik BES'te 500 bin sözleşmeye ulaştı

Faizsiz sigortacılıkta yaklaşık 180,000 poliçe üreten Katılım Emeklilik, BES ve otomatik katılımlı BES'le birlikte 500,000 sözleşme sayısına ulaştı.

Katılım Emeklilik BES'te 500 bin sözleşmeye ulaştı

Faizsiz sigortacılık ve faizsiz bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteren Katılım Emeklilik mayıs sonu itibariyle bireysel emeklilik ve otomatik katılımda 320,000 sözleşme ve 800 milyon TL fon büyüklüğüne ulaştı.

Katılım Emeklilik tarafından yayınlanan bültene göre şirket sağlık sigortası sunmak için de başvuruda bulundu.

Faizsiz sigortacılıkta yaklaşık 180,000 poliçe üreten Katılım Emeklilik, böylece BES ve otomatik katılımlı BES'le birlikte 500,000 sözleşme sayısına ulaştı.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, faizsiz BES ve katılım sigortacılığının kendine doğal bir büyüme alanı yakaladığını ve önünün açık olduğunu söyleyerek, "Otomatik katılıma faizsiz fonlar damga vuruyor, yüzde 60'ın üzerinde tercih ediliyor. Gönüllü BES tarafında faizsiz fonlar 4.2 milyar TL'ye ulaştı ve toplamdaki pazar payı da yüzde 6.16'ya yükseldi" dedi.

Sincek, Katılım Emeklilik olarak sağlık sigortası alanına da gireceklerini söyleyerek, "Emeklilik ve hayat şirketlerine sağlık sigortası da sunma fırsatı sağlanarak yeni bir döneme girildi. Katılım Emeklilik olarak 2017 yılının ilk aylarında başlattığımız sağlık sigortası projesinde fizibilite çalışmalarını tamamladık, ruhsat başvurusunda bulunduk. Hedefimiz bu yıl içinde çalışmalarımızı tamamlayıp 2018 yılbaşında sağlık sigortası ürünümüzü müşterilerimize sunmak" dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler