1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Londra sigortacılığın merkezi olmayı sürdürecek

Londra sigortacılığın merkezi olmayı sürdürecek

A.M. Best, Brexit sonrası belirsizliğin devam ediyor olmasına rağmen Londra'nın dünyanın önde gelen sigorta ve reasürans merkezlerinden biri olarak konumunu korumasını bekliyor

Londra sigortacılığın merkezi olmayı sürdürecek

Küresel derecelendirme kuruluşu A.M. Best, Brexit sonrası belirsizliğin devam ediyor olmasına rağmen Londra'nın dünyanın önde gelen sigorta ve reasürans merkezlerinden biri olarak konumunu korumasını bekliyor.

İngiltere'nin Brexit oylaması sonrası bir dizi sigorta şirketi ve reasürör, AB ülkelerinde iştirak kurma planları yapıyor. A.M. Best'e göre şirketlerin Brexit sonrası ihtimal planlarını geliştirdikleri ülkelerin başında İrlanda, Lüksemburg ve Belçika geliyor.

Bazı şirketlerin Londra ve İngiltere pazarının dışında yeni şubeler kurma yönündeki hamlelerine rağmen A.M. Best, Londra'nın sigorta sektörü için küresel bir merkez olarak kalacağına inandığını açıkladı.

Henüz çok erken olmasına rağmen AM Best Londranın sigortacılık alanındaki birikim, esneklik ve yeteneğini düşünerek dünyanın önde gelen sigorta merkezlerinden biri olmaya devam edeceğini düşünüyor.

A.M. Best'in AB ofisinden yapılan açıklamada "Londra bugüne kadar dünyanın farklı yerlerinden bir çok yetenekli uzmanı cezbetti ve siber sigorta gibi yenilikçi bir dizi yeni ürünün gelişimine öncülük etti. Ayrıca İngiliz hükümeti 2015 yılından bu yana sigorta bağlantılı tahviller konusunda Londranın cazibe merkezi olması konusunda önemli adımlar attı" ifadeleri yer aldı.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler