1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MAPFRE çalışanları “Gönüllüler Günü”nde buluştu

MAPFRE çalışanları “Gönüllüler Günü”nde buluştu

MAPFRE Vakfı Gönüllüyüm Programı kapsamında ilk kez 7 Ekim’de düzenlenen “Gönüllüler Günü”, 24 ülkede aynı anda kutlandı

MAPFRE çalışanları “Gönüllüler Günü”nde buluştu

MAPFRE Vakfı Gönüllüyüm Programı kapsamında ilk kez 7 Ekim’de düzenlenen “Gönüllüler Günü”, 24 ülkede aynı anda kutlandı. MAPFRE Gönüllüleri Türkiye’nin birçok şehrinde de parklarda buluşarak ağaçlandırma ve çevre düzenleme gibi pek çok etkinlik düzenledi.

1975 yılından bu yana faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde toplumsal gelişim, sağlık, kültür, yol güvenliği gibi konularda farkındalık yaratmak ve topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüten MAPFRE Vakfı'nın Gönüllüler Programı kapsamında ilk kez düzenlediği “Gönüllüler Günü” 7 Ekim’de 24 ülkede eş zamanlı olarak kutlandı. MAPFRE çalışanları “Doğa için hep birlikte” diyerek ağaçlandırma, nehir ve plajları temizleme, parkların ve yürüyüş yollarının bakımı gibi çeşitli yardım faaliyetlerine katıldı.

“MAPFRE Gönüllüler Günü”nde, ABD’den İspanya’ya, Malta’dan Türkiye’ye çeşitli ülkelerde yaklaşık bin kişinin katılımıyla daha yeşil ve temiz bir gelecek için 50 etkinlik gerçekleştirildi. Malta'da, MAPFRE gönüllüleri ağaç dikme çalışmalarına katılırken, Brezilya’daki gönüllüler bir okulda dikey bahçe inşa etti. ABD’deki ve İspanya’daki gönüllüler su havzalarını ve yürüyüş parkurlarını temizledi.

Türkiye’de ise Adana, İstanbul, Antalya, Antep, Bursa, Ankara, Çankaya, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Malatya ve Samsun’da birçok etkinlik gerçekleştirildi. Yaklaşık 200 MAPFRE Gönüllüsü, Türkiye’nin birçok yerinde parkları temizleyip, ağaçlandırdı ve yürüyüş parkurlarını iyileştirdi. Gönüllüler aynı zamanda kaldırım taşlarını, çöp kutularını boyayarak çevreyi güzelleştirdi. İstanbullu katılımcılar, daha yaşanılabilir bir dünya için ele ele verip Maçka Demokrasi Parkı’nı temizledi. MAPFRE çalışanlarından oluşan gönüllüler, katıldıkları bu faaliyetlerle birçok kişiye örnek olup farkındalık kazandırdı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler