1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meksika depreminin sigortalı zararı 4.8 milyar dolar

Meksika depreminin sigortalı zararı 4.8 milyar dolar

ERN International'a göre Meksika depreminin sigortalı zararı 4.8 milyar dolar

Meksika depreminin sigortalı zararı 4.8 milyar dolar

ERN International'a göre Meksika depreminin sigortalı zararı 4.8 milyar dolar.

Evaluacion de Riesgos Naturales (ERN International),19 Eylül 2017'de Orta Meksika'yı vuran 7.1 büyüklüğündeki depremin 4.8 milyar dolara kadar sigortalı  zararı olacağını öngörürdü.

Mexico City merkezli şirket, sigortalı binaların büyüklüğünü ve dağılımını temsil eden  bina portföyüne dayanarak yaşanan depremin 4,8 milyar dolara kadar sigortalı zarar tahminini açıkladı.

Mexico City depremi için, global felaket risk modelleyicisi olan AIR Worldwide, 730 milyon dolar ile 2.06 milyar dolar arasında sigortalı zarar tahmini yaparken, felaket riski modelleyici RMS, ise 1.2 milyar dolara kadar sigortalı bir kayıp öngördü.

Mexico City'nin 120 km güneydoğusunda meydana gelen deprem yüzlerce ölüme ve birçok binada yaygın hasarlara neden oldu. Mexico City'de 52 bina çöktü. Okullar, hastaneler ve kiliseler de dahil olmak üzere yaklaşık 500'den fazla bina hasar gördü.

ERN International depremden kaynaklanan toplam ekonomik kaybın RMS tarafından da belirtildiği gibi sigortalı kayıplardan çok daha yüksek olmasını bekliyor.

RMS, Meksika makamlarının mevcut bina bilgilerine dayanarak ekonomik zararın 4 milyar dolar ile 8 milyar dolar arasında olacağını ve bununla birlikte sigorta koruması kapsamındaki zararın 1.2 milyar doları aşmayacağını tahmin ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler