1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MAPFRE'den Dijital Dönüşüme Destek

MAPFRE'den Dijital Dönüşüme Destek

MAPFRE Sigorta, “Dijital Dönüşümde Oyunun Kuralları” kitabının türkçeleştirilmesine destek oldu

MAPFRE'den Dijital Dönüşüme Destek

MAPFRE Sigorta, dijital dönüşüm konusundaki çalışmalarıyla marka ve dijital strateji konusunda dünya çapında tanınmış lider David L. Rogers’ın kaleme aldığı, “Dijital Dönüşümde Oyunun Kuralları” adlı kitabının türkçeleştirilmesine destek verdi.

Kitapta, internetten önce kurulmuş şirketlerin ciddi zorluklarla karşı karşıya olduğunu fakat bu şirketlerin yok olmaya mahkum dinozorlar olmadığının altını çizen Rogers, dijital değişim süresince hiçbir şirketin müşterilere aynı değer önerisini sunarak ayakta kalamayacağını vurguluyor. Optimist Yayınları’ndan çıkan ve “Dijital çağa nasıl uyum sağlayıp dönüşebiliriz? sorusuna yanıt arayan kitap, sigorta sektöründeki dijital dönüşümünün kurallarını irdelerken, sektördekilere bir yol haritası çiziyor.

“Dijitalleşme bir teknoloji meselesi değil, bir düşünce biçimi”

Kitap için özel olarak bir sunuş kaleme alan MAPFRE Sigorta Genel Müdürü (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alfredo Muñoz kitaba verdikleri desteği ve sektörün dönüşümünü şöyle değerlendirdi: “Son yıllarda değişimin hızı katlanarak arttı. Hayat tarzımız günden güne değişiyor, dijitalleşme hayatın her alanında bir düşünce biçimi olarak karşımıza çıkıyor. Bireyler olarak, bizlere sunulan dijital özelliklere sahip hizmetler de giderek artıyor ve çeşitleniyor. MAPFRE Sigorta olarak en yenilikçi teknolojileri kullanarak, gündemi ve küresel gelişmeleri sıkı takip ediyor ve Türkiye’de bunun ilk uygulayıcıları olmaya çalışıyoruz. Bu amaçla MAPFRE Global Dijital Dönüşüm Modeli inisiyatifini ve Dijital Sigortacılık Planı’nı yayınladık. Sadece dijital dönüşüm için çalışan özel bir departmanımız bulunuyor. Tüm süreçlerimizin dijitalizasyonunu sağlayarak operasyonel mükemmeliyete ulaşmayı hedefliyoruz. “Dijital Dönüşümde Oyunun Kuralları” kitabının Türkçeleştirilmesine destek olmaktan mutluluk duyuyoruz; sektördeki gelişmeleri ve değişimi destekleyen çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Önceki ve Sonraki Haberler