1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ping An'den Japon ilaç firmasına yatırım

Ping An'den Japon ilaç firmasına yatırım

Çin'in sigorta devi Ping An Insurance Group Co., Japon ilaç üreticisi Tsumura & Co.'nın 7.3 milyar ¥ (243.7 milyon ABD Doları) tutarındaki yüzde 10 hissesini satın alarak şirketin en büyük hissedarı olacak

Ping An'den Japon ilaç firmasına yatırım

Çin'in sigorta devi Ping An Insurance Group Co., Japon ilaç üreticisi Tsumura & Co.'nın 7.3 milyar ¥ (243.7 milyon ABD Doları) tutarındaki yüzde 10 hissesini satın alarak şirketin en büyük hissedarı olacak.

Japonya'nın önde gelen reçeteli ilaç üreticisi ve "kampo" bitkisel ilaçları konusunda uzmanlaşmış olan Tsumura'nın yaklaşık 980 milyon ABD doları tutarında yıllık geliri var.

Tsumura'dan yapılan açıklamada, her iki şirketin de geleneksel Çin tıbbının üretimi ve satışı yanında bitki tıbbı bileşenlerin tedarikinde ortak girişimler kurmak için birlikte çalışacakları belirtildi. Japon firmasının kullandığı ham maddenin yüzde 80'ini Çin'den ithalata dayanıyor. Kampo ve diğer geleneksel Çin tıbbı talepleri arttıkça bitki ham maddelerinin fiyatlarını artıracağından tedarik zincirini istikrara kavuşması gerekiyor.

Anlaşmanın 13 Ekim'de sonlanması bekleniyor.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler