1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Sabancı Ageas'a Aksigorta'dan atama

Sabancı Ageas'a Aksigorta'dan atama

Aksigorta’da çeşitli pozisyonlarda görev alan Esra Öge, yeni kurulan Sabancı Ageas Sağlık Sigorta genel müdürlük görevine atandı.

Sabancı Ageas'a Aksigorta'dan atama

Aksigorta kendi içinde liderler yetiştirme politikasını sürdürüyor. Bu kapsamda 3 Ağustos 2022 tarihi itibariyle Aksigorta, Sabancı Holding ve Ageas’ın desteği ile kurulan Sabancı Ageas Sağlık Sigorta şirketinin genel müdürlüğüne Esra Öge getirildi.

Esra Öge kimdir?

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nde tamamlayan Esra Öge, iş hayatına 2006 yılında Hacı Ömer Sabancı Holding’de risk yönetimi uzmanı olarak başladı. 2010 yılında Aksigorta’ya katılan Öge, stratejik planlama, banka sigortacılığı, pazarlama alanlarında yönetici ve bölüm müdürü pozisyonlarında görev aldı. Ageas ile ortaklık sürecini, strateji ve iş modeli tasarımını, uygulama süreçlerini yöneten Öge, 2018 yılından bu yana Aksigorta Strateji, Dönüşüm ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunuyordu. Öge; Aksigorta, Ageas ve Sabancı Holding gelişim programlarına katılımının yanı sıra INSEAD platformunda değer inovasyonu alanında çalışmalar yürüttü.

Önceki ve Sonraki Haberler