1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. 'Sağlık sigortasında katılım modeline ilgi yüksek'

'Sağlık sigortasında katılım modeline ilgi yüksek'

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, sağlık sigortasında katılım modeline ilginin yüksek olduğuna dikkat çekti

'Sağlık sigortasında katılım modeline ilgi yüksek'

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, sağlık sigortasında katılım modeline ilginin yüksek olduğuna dikkat çekti. Tüm SGK’lıların tekafül modeliyle tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabileceğine de dikkat çeken Sincek, “Hedef 80 milyonun sağlıkta tam koruma altında olması” dedi.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, sağlıkta geliştirdikleri ürünlerle sağlık sigortasında da tekafül modeli olabileceğini gösterdiklerini ifade etti. Tüm SGK’lıların katılım sigortacılığı modeliyle sağlıklarını güvence altına alabileceğine dikkat çeken Sincek, “Tamamen katılım prensiplerine uygun bir ürün olan ‘Tam Katılım Sağlık Sigortası’nı 7/24 Acil Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası ve Misafirim Güvende (Yabancı) Sağlık Sigortası ile devam ettireceğiz. 2019’a kadar en az on bir bin kişiyi sağlık sigortası şemsiyemiz altına almayı hedefliyoruz. Uzun vadeli hedefimiz ise pazarı büyütmek, tüm sektör bazında konuşmak gerekirse tüm SGK’lıların bu ürünlerden yararlanarak istedikleri SGK anlaşmalı özel hastanede hiçbir fark ödemeden muayene olması ve sağlık işlemlerini yaptırabilmeleri. Hedef 80 milyonun sağlıkta tam koruma altında olması” şeklinde konuştu.

Ayhan Sincek, Tam Katılım Sağlık Sigortası’nın kapsamıyla ilgili şu bilgileri verdi: “Tam Katılım Sağlık Sigortası, acil sağlık giderleri, küçük müdahaleler, cerrahi veya dahili yatış, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, koroner anjiyografi, doktor muayene, laboratuar hizmetleri, görüntüleme ve ileri tanı yöntemlerini yüzde yüz ücretsiz karşılıyor. Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma benzeri durumlarda ücretsiz kara ambulansı sağlıyor. Ayrıca tek kişilik özel oda, yemek ve bir adet refakatçi giderleri teminattan karşılanıyor.”

PRİMLERİ VERGİDEN DÜŞMEK MÜMKÜN

Sunduğu faydalar yanında Tam Katılım Sağlık Sigortası’nın vergi avantajlarına da değinen Ayhan Sincek, sözlerine şöyle devam etti: “Ücretli çalışansanız; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını, aylık brüt ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz. Serbest meslek sahibiyseniz; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını yıllık beyan edilen gelirin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz. Tam Katılım Sağlık Sigortası ile hastalık durumlarında sadece sağlığınıza odaklanabilirsiniz. Oluşacak fark ücreti gibi masraflarınızı düşünmenize gerek yok. Tam Katılım Sağlık Sigortası’ndan faydalanabilmek için Albaraka Türk Katılım Bankası veya Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerine veya yurt genelindeki çok zayıdaki Katılım Emeklilik acentelerinden birine başvurmak yeterli oluyor.”(Yeni Şafak)

Önceki ve Sonraki Haberler