1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye’nin en sevdiği sigorta markaları belli oldu

Türkiye’nin en sevdiği sigorta markaları belli oldu

Ipsos ve MediaCat işbirliğiyle gerçekleştirilen Lovemarks 2017 araştırmasına göre Türkiye'nin en sevilen sigorta markaları belli oldu

Türkiye’nin en sevdiği sigorta markaları  belli oldu

Ipsos ve MediaCat işbirliğiyle gerçekleştirilen Lovemarks 2017 araştırmasına göre Türkiye'nin en sevilen sigorta markaları belli oldu

Medicat'ten Pelin Özkan'ın Lovemarks sonuçlarını değerlendirdiği yazısında 2017 Lovemark endeksi sonuçlarına göre AXA en sevilen sigorta şirketleri içinde 1. sırada yer aldı. Lovemarks endeks sonuçları şöyle sıralandı:

Lovemarks Endeks  2017

AXA                        7

Allianz                    6

Anadolu Sigorta       5

Aksigorta                3

Avivasa                   2

Güneş Sigorta         1

Anadolu Hayat Emeklilik  1

Araştırmada ilk aklınıza gelen marka sorusuna da yüzde 10 AXA yanıtı alındı. Hemen arkasından yüzde 8 ile Allianz geldi. Bir başka dikkat çeken nokta ise AXA’nın 35-45 ve C2 SES grubuyla daha yakın bağ kurmuş olması.

İletişimde uzun süredir duygusal bir ton kullanan Allianz, kadın tüketicinin kalbinin derinliklerine attığı çapayla, kadınların vazgeçemediği bir marka.

Diğer sigorta markaları kategoriye göre ayrı telaffuz edilmezken Anadolu Sigorta ayrıca Anadolu Hayat Emeklilik olarak telaffuz ediliyor.

Türk halkının en sevdiği sigorta markalarına baktığımızda AXA’yı listenin başında görüyoruz. Onu birbirine yakın skorlarla takip eden markalarsa sırasıyla Allianz ve Anadolu Sigorta.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler