1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sigorta devi Ping An'dan 1 milyar dolarlık yatırım

Sigorta devi Ping An'dan 1 milyar dolarlık yatırım

Çin'in sigorta devi Ping An Insurance Group, ABD, Singapur ve İsrail olmak üzere üç yurtdışı pazarında fintech ve sağlık hizmetlerine yatırım yapmak istiyor

Sigorta devi Ping An'dan 1 milyar dolarlık yatırım

Çin'in sigorta devi Ping An Insurance Group, ABD, Singapur ve İsrail olmak üzere üç yurtdışı pazarında fintech ve sağlık hizmetlerine yatırım yapmak istiyor.

Yakın zamanda Forbes tarafından dünyanın en iyi sigortacısı seçilen Ping An Insurance Group, Fintech ve sağlık hizmetleri için ayırdığı 1 milyar dolarlık Global Voyager yatırım fonu'nu kullanmayı planlıyor.

Ping An Group yetkilisi Jonathan Larsen, Reuters'e verdiği demeçte Çin pazarında büyümek için edinilen bilgi ve teknolojiyi üç piyasada kullanmanın planlandığını, fonun Ping An için değerli olabilecek yetenekler, fikirler, iş modelleri ve teknolojileri bulmak için stratejik öneme sahip olduğunu söyledi.

Fonun % 30'unun, en az 3 yıllık şirketlere yatırım yapmak için ayrıldığın, diğer % 30'luk bölümün büyük firmalara yatırım yapmak için kullanılacağını % 8-10 civarında bir oranın da , ortak fonlarla erken aşamalı firmalara tahsis edileceğini, geri kalan kısmın da satın alma gibi özel yatırım fırsatlarına ayrılacağın ekledi.(Insurance business mag)

Önceki ve Sonraki Haberler