1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sigortacılar yatırım portföyüne yöneliyor

Sigortacılar yatırım portföyüne yöneliyor

BlackRock tarafından yaptırılan bir araştırmaya göre, sigortacılar kârlılık konusunda sıkıntı yaşıyor ve bu nedenle yatırım portföylerini daha fazla kârlılık unsuru olarak görüyorlar

Sigortacılar yatırım portföyüne yöneliyor

BlackRock tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sigortacılar kârlılık konusunda sıkıntı yaşıyor ve bu nedenle yatırım portföylerini daha fazla kârlılık unsuru olarak görüyorlar.

BlackRock'un 300 kıdemli sigorta yöneticisiyle yaptığı ankete göre, sigortacılardan üçte ikisi, yatırım portföyünün yeniden düşünülmesinin, işletmelerin gelecekteki kârlılığını korumak ya da geliştirmek için hayati olacağı konusunda hemfikir.

Sigorta sektörü çok düşük faiz oranları ve zorlu sigortacılık marjları ile karşı karşıya. Sigortacıların geçmiş yıllarda geliri artırmak ve maliyetleri düşürmek için çok sayıda önlem aldığına dikkat çekilen araştırmada ankete katılanların neredeyse yarısı (yüzde 44) son beş yıl içinde kar edebildiklerini belirtti.

Ankette en dikkat çekici nokta ise, ankete katılanların üçte ikisi (yüzde 66) yatırım portföyünü yeniden düşünmenin gelecekteki karlılığın iyileştirilmesinde anahtar olacağına inanması.

Ankete katılanların büyük çoğunluğu (yüzde 84) özel pazarın veya alternatif varlıkların benimsenmesinin yatırım portföylerinin getirilerini iyileştirmede önemli bir bileşen olacağını ve portföy riskini ve sermaye verimliliğini artırmak için neredeyse yüzde 70'inin "önemli bir yer" olarak gördüğünü belirtti.(Insurance Journal)

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler