1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Sompo Sigorta'nın yeni binasında sanat ve teknoloji iç içe

Sompo Sigorta'nın yeni binasında sanat ve teknoloji iç içe

Sompo Sigorta, sanat ve teknolojiyle birleştirdiği gelecek vizyonu çerçevesinde, yeni medya sanatçısı ve besteci Mehmet Ünal ile özel bir çalışmaya imza attı.

Sompo Sigorta'nın yeni binasında sanat ve teknoloji iç içe

Sompo Sigorta’nın 20. yılında, yeni genel müdürlük binası için yeni medya sanatçısı ve besteci Mehmet Ünal tarafından tasarlanan, sanat ve teknolojiyi buluşturan dijital sanat eseri Moment’ın açılışı yapıldı. Eserin eş küratörlüğünü Ahmet Said Kaplan yaptı. Anlık blockchain datasından beslenen, interaktif, sürekli değişen ve dönüşen Moment adlı eser, Sompo Sigorta’nın yeni genel müdürlük binasında herkese açık olarak sergilenecek.

Moment, birçok uyarana tepki veren algoritma ve sensörleriyle izleyicisinin hareketlerini algılayıp kendi devinimini buna göre tanımlıyor, ortamdaki beden formlarına ve ortamın renklerine göre şekilleniyor, güneşin durumuna göre şekil değiştiriyor.

Sompo Sigorta’nın 20. yılında her gün bir öncekinden daha iyi bir şirket olma vizyonuyla çalıştıklarını belirten Sompo Sigorta CEO’su Recai Dalaş “Şirketimiz, kuruluşundan itibaren insana ve teknolojiye sürekli yatırım yaparak rekabette farklılaşmayı başarmış, mevcut iş modelleri, metodolojiler ve yönetim felsefesi sayesinde kusursuza yakın bir işleyişe kavuşmuştur. Sompo Sigorta Ailesi olarak, ortaya koyduğumuz sürdürülebilir başarı ile Türkiye sigortacılığını dünyaya örnek hale getirmiş bulunuyoruz. Yıl sonu itibarı ile CEO’luk görevimi değerli arkadaşım Fahri Uğur’a devrediyorum. Ben de yönetim kurulu başkanı olarak görevime devam edeceğim. 20 yıldır aynı ekiple, aynı yönetim felsefesiyle şirketimizi yönetmenin faydalarını da gördük. Son derece istikrarlı, çizgisinde sapmayan, belli ilke ve değerlere dayanılarak yönetilen, stratejilerinde ve uzun vadeli yaklaşımlarında bir kırılma olmadan, piyasadaki dağıtım kanallarını ve müşterilerini şaşırtmadan yönetilen ve kendine özgü bir kurumsal kültürü olması açısından rakiplerinden ayrılan bir şirket olmayı başardık. Fahri Bey’e güvenim ve inancım tam. Sompo Sigorta’nın yöneticilerimiz ve çalışanlarımızla birlikte gelecekte de yeni başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.

“Moment, şirket kültürümüzü ve hikayemizi yansıtıyor”

Sompo Sigorta’da teknolojinin olduğu kadar sanata ve sanatçıya verilen değerin de şirket kültüründe önemli bir yer teşkil ettiğini söyleyen Dalaş, “Yönetim felsefesi, şirket kültürü, finansal gücü ve istikrarıyla sektörde farklılaşan şirketimiz, başarılarla dolu yolculuğuna kararlılıkla devam edecek” dedi. 2021 yılında taşındıkları yeni genel müdürlük binasına yönelik de açıklamalarda bulunan Recai Dalaş bu yatırımın gerçekleşmesinde globalin Türkiye’ye olan güveninin önemli bir rolü olduğunun altını çizdi. Recai Dalaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni medya sanatçısı ve besteci Mehmet Ünal, yeni genel müdürlük binamızın resmi açılışına özel benzersiz ve özgün bir eser hazırladı. Türkiye’de bir ilk olan bu önemli eseri kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bilgi, teknoloji ve insan arasındaki etkileşim ve sonsuz devinimi yansıtan bu eser, üstün kalite hizmette sınır tanımadığımızın önemli bir göstergesi olarak geleceğe bakışımızı da ortaya koyuyor. Kendi alanında en özel eserlerden biri olan Moment’ı merkez binamızda tüm sanatseverlerin ziyaretine açıyor olmaktan da büyük onur duyuyoruz.”

“Binamız sanat eserlerine ev sahipliği yapmaya devam edecek”

Recai Dalaş’tan devralacağı bu zorlu görevin kendisi için çok anlamlı olduğu ifade eden Sompo Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Fahri Uğur, “Yeni binamızda tüm detayların en üst kalite ve teknolojide olması için 58 farklı firma ve tedarikçi ile çalıştık, toplam bin saat toplantı yaptık. Binaya ilişkin proje çalışmalarımız Şubat 2020’de başladı ve pandeminin zorlayıcı etkisine rağmen hızlıca tamamlandı. 20’inci yılımızda yeni binamızın insan, teknoloji ve sanat unsurlarını barındıran “Moment” adlı bu özel ve zamansız eser ile bütünleşiyor olması bizim için gurur verici. Genel merkezimizde kalıcı olarak yer alacak Moment’ı izleyiciler, eserin yanında yer alan QR kod sayesinde kolaylıkla deneyimleyebilecek. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte de sanata ve sanatçıya desteğimiz sürecek. Herkesin ziyaretine açık olacak özel sanat eserlerine ev sahipliği yapmaya ve binamızda sergilemeye devam edeceğiz” dedi.

Uğur sözlerine şöyle devam etti: “Yeni yılda da teknolojiyi tüm iş süreçlerimize entegre ederek, müşteri odaklı yaklaşımımız, acentelerimiz ve çalışanlarımızla omuz omuza hedeflerimizi gerçekleştirmek önceliğimiz olacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şirketimizin temel yapıtaşları olan insan, teknoloji ve müşteri eksenindeki odağımızı ve gücümüzü artırarak, farklılaşmaya, müşteri ve iş ortaklarımız için sürekli değer yaratmaya devam edeceğiz. Zor şartları doğru yöneterek, finansal gücümüzle birlikte 2023’e pozitif bakıyoruz.” dedi.

Sompo Sigorta’nın genel müdürlük binasında yer alan Moment adlı dijital sanat eseri hafta içi her gün 08.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Fotoğraf (Soldan sağa): Sanatçı Mehmet Ünal,  Sompo Sigorta CEO’su Recai Dalaş ve Sompo Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Fahri Uğur,

Önceki ve Sonraki Haberler