1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uzmanlardan sahte sigortacılara karşı uyarı

Uzmanlardan sahte sigortacılara karşı uyarı

Son zamanlarda dolandırıcılık olaylarının hem sayısı hem de çeşitleri iyice artarken kendini sigorta sektöründe de göstermeye başladı.

Uzmanlardan sahte sigortacılara karşı uyarı

Son zamanlarda dolandırıcılık olaylarının hem sayısı hem de çeşitleri iyice artarken kendini sigorta sektöründe de göstermeye başladı. Bu olaylardan en çok da sigorta aracıları mağduriyet yaşıyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre Tüketici Sorunları Derneği Sigorta Komisyon Başkanı ve Çağatay Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Taner Çağatay, sahte sigortacılar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çağatay, kişilerin trafik sigortası için imzalı olarak doldurduğu matbu kredi formunun sigorta şirketlerine iletildiğini ancak bazı şirketlerin ödeme çekilirken formdaki bilgileri sorgulamadan poliçe hazırladığını söyledi. Bu bilgilerin doğruluğunun ancak banka ve sigorta şirketi tarafından yapılabildiğinin altını çizen Çağatay, kartından otomatik para çekilen kredi kartı sahiplerinin sigorta şirketini arayarak prim iadesi alabileceğini belirtti.

Poliçe zorunlu sigorta olduğundan iptal de edilemiyor ve sorumluluk aracıya yükleniyor. Sigorta aracıları bu olaylardan zarar görürken mağduriyet yaşıyor.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler