1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Zorunlu sigortalarda istenilen seviyeye ulaşılabilmiş değil

Zorunlu sigortalarda istenilen seviyeye ulaşılabilmiş değil

Gulf Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Gardet elementer branşlarda zorunlu sigortalarda bile penetrasyonun istenilen seviyelerden uzak olduğunu söyledi

Zorunlu sigortalarda istenilen seviyeye ulaşılabilmiş değil

Gulf Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Gardet, sigorta bilincini artırmak için tüm paydaşların bir araya gelip, el ele vermesi gerektiğini ifade etti. “Sosyal medya platformları mesajlarımızı geniş kitlelere ulaştırma fırsatı veriyor bize. Okullarda konferanslar düzenleyebiliriz. Erken yaşta sigorta bilincini oluşturmaya yönelik, gönüllü çalışmalar için ortak bir bütçe oluşturulabilir” diyen Ayşe Gardet, sözlerine şu şekilde devam etti: “Herkes kendi içinde bu konuya belli bir kaynak ve zaman ayırıyor mutlaka, ancak kişi başına düşen sigorta harcamasında elle tutulur bir artış göremiyoruz. Elementer branşlarda zorunlu sigortalarda bile penetrasyon istenilen seviyelerden uzak. Demek ki, izole çabaların etkisi yetersiz kalıyor. Daha vurucu, daha ciddi mesajlar ortaya çıkarmalıyız.”

"Önceliğimiz hızlı ve iyi hizmet sunmak"

Gulf Sigorta’nın stratejilerinden de bahseden Gardet, “Gulf Sigorta olarak müşterinin ihtiyaç ve profiline uygun çözümler sunabilmeyi önemsiyoruz. Elimizdeki veri ve istatistikleri doğru anlayıp yorumlayarak, bize güvenen kurum, aracı ve bireylerin ihtiyaçları olduğu anda yanlarında olabilmek için çalışıyoruz. Rastgele kampanyalar veya geleneksel ürün pazarlama yöntemlerinin günümüzde etkin ve efektif sonuçlar doğurması mümkün değil. Hem insan kaynağı hem de sigortalılarımıza hızlı ve iyi hizmet verebilmek önceliğimiz. Ancak ilk adım, en ucuz program yerine en doğru programı seçmenin önemini vurgulayabilmek. Poliçeleşme öncesi ve sonrasında şeffaf, izlenebilir, hesap verebilir, müşteri odaklı hizmet sunabilmek” diye konuştu.

Sosyal sorumluluk alanında çalışmayı da seven bir şirket olduklarını vurgulayan Gardet, “Kimsesiz çocukları sevindirmekten tutun, engelli vatandaşlara umut olmak, öğrenimine devam edebilmek için bursa ihtiyacı olan çocuk ve gençlere destek vermek hemen her daim gündemimizde olan konular. Bunlara ek olarak Koruncuk Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı gibi kurumlara da destek veriyoruz. Önümüzdeki yıllarda sosyal sorumluluk projelerinde eskisinden de enerjik bir şekilde yer almak ajandamızda bulunuyor” dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler