1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. WannaCry saldırısının maliyeti 4 milyar dolar

WannaCry saldırısının maliyeti 4 milyar dolar

Trend Micro'nun güvenlik ve tehditler raporuna göre  dünya ölçeğinde 300.000 makineye ulaşan WannaCry saldırısı, 4 milyar dolarlık tahmini küresel finansal ve ekonomik kayıp ortaya çıkardı

WannaCry saldırısının maliyeti 4 milyar dolar

Trend Micro'nun güvenlik ve tehditler raporuna göre  dünya ölçeğinde 300.000 makineye ulaşan WannaCry saldırısı, 4 milyar dolarlık tahmini küresel finansal ve ekonomik kayıp ortaya çıkardı.

WannaCry ve Petya saldırıları, siber suçluların küresel işletmelere ulaşmak için yöntemlerini çeşitlendirdiğini aynı zamanda bu yıl ki sistemik fidye saldırıların ve siber suçların, doğal afetlerle ya da sigortanın kapsadığı belli başlı risklerden kaynaklanan katastrofik kayıp seviyelerine ulaştığını gösteriyor.

Trend Micro raporuna göre, siber suçluların en çok CEO pozisyonunu taklit ederken CFO'lar ve finans yöneticilerinin de  saldırıların en üst hedefleri olduğunu ortaya koydu.

Suçun çevrimiçi olduğu, siber tehdit sahalarının çoğunun çok uluslu şirketleri ciddi risk altına sokabilecek bir düzeye geldiğini gösteriyor.

Milyar dolarlık siber kayıplar, işletmeler için siber korumanın ve sigortanın gelişimini katalize ediyor ve sigorta endüstrisi için siber risk, gerçek bir ticari fırsat sunuyor.(Reinsurance News)

 

Önceki ve Sonraki Haberler