1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Chubb, Türkiye’nin en büyük inşaat projelerini sigortaladı

Chubb, Türkiye’nin en büyük inşaat projelerini sigortaladı

Chubb, Türkiye’nin en büyük inşaat ve mühendislik projelerini sigortalıyor

Chubb, Türkiye’nin en büyük inşaat projelerini sigortaladı

Chubb, Türkiye’nin en büyük inşaat ve mühendislik projelerini sigortalıyor. Dev inşaat projelerinin 1.34 trilyon liralık potansiyel barındırdığına dikkat çeken Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday “Üçüncü Köprü, Çanakkale Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu’nu sigortalayan şirketler arasında yer alarak hem sektöre hem Türkiye ekonomisine destek veriyoruz” dedi.

İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden olduğuna dikkat çeken Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday “Türkiye’de İnşaat - 2022’ye Kadar Trendler ve Fırsatlar raporuna göre Türkiye’de inşaat sektörü 2013 - 2017 yılları arasında yüzde 5.83 oranında büyüme kaydetti. Özellikle ulaşım, konut ve enerji altyapı yatırımları ve 10. Kalkınma Planı kapsamındaki yatırımlar bu gelişimi tetikledi. Chubb otoyollardan barajlara ve köprülere hem altyapı hem üstyapı projeleri için özel ve esnek sigorta çözümleri sunuyor. Üçüncü Köprü, Çanakkale Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu’nu sigortalayan şirketler arasında yer alıyoruz. Chubb olarak böylesi büyük projeleri sigortalayacak teknik donanıma ve mali güce sahibiz” diye konuştu.

Buğday sözlerini şöyle sürdürdü: “Chubb sadece Türkiye’de değil, Türk müteahhitlerinin faaliyet yürüttüğü birçok ülkede sigorta ve reasürans hizmeti sunuyor. Büyük emekle hayata geçirilen yapıları veya faaliyete geçmiş tesisleri hem inşaat ve montaj dönemi boyunca hem de işletmeye geçtikten sonraki dönemde ani ve beklenmedik risklere karşı geniş kapsamla güvence altına alıyoruz. Farklı risklerin ve düzenlemelerin söz konusu olduğu yurtdışında global bilgi birikimimizle yerel çözümler üretiyoruz.”

EN GENİŞ ÜRÜN PORTFÖYLERİNDEN BİRİNE SAHİP

Chubb Türkiye Ülke Başkanı Buğday “Türkiye’de İnşaat - 2022’ye Kadar Trendler ve Fırsatlar raporunda 2023’e kadar 5 bin 300 kilometre otoyol yapılmasının planlandığı, bununla birlikte yüzde 58’i devam etmekte olanlar olmak üzere dev inşaat projelerinin 1.34 trilyon liralık potansiyel barındırdığının altı çiziliyor.Yani sektör önümüzdeki yıllarda da Türkiye ekonomisi için kilit bir rol oynayacak.Chubb olarak mühendislik ve inşaat sektörüne ve Türkiye ekonomisine deneyimlerimiz ve sigorta çözümlerimizle hizmet etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler