1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Toyota'dan telematik otomobil sigortası

Toyota'dan telematik otomobil sigortası

Toyota, Aioi Nissay Dowa Sigorta şirketiyle birlikte, Japonya'nın sürücü davranışını baz alan ilk telematik otomobil sigortasını oluşturdu

Toyota'dan telematik otomobil sigortası

Toyota, Aioi Nissay Dowa Sigorta şirketiyle birlikte, Japonya'nın sürücü davranışını baz alan ilk telematik otomobil sigortasını oluşturdu.

Toyota'dan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, 15 Ocak 2018'den itibaren öncelikle Japonya'da satışa sunulacak olan ve nisan ayı ile birlikte devreye alınması planlanan yeni nesil sigorta sistemi, firmanın sürekli internete bağlı kalabilen teknolojilerine sahip modellerinde kullanılacak. 

Sürücünün davranışlarını kaydeden ve bunu bir merkeze göndererek değerlendirme yapan bu yeni sistem sayesinde, her ay sürücünün kullanım performansına göre sigorta primleri belirlenecek. Böylece sigortaprimlerinde yüzde 80’e varan oranlarda indirim sağlanmış olacak. 

"Sıfır Ölümlü Kaza Hedefi" ile ilgili olarak çalışmalarını sürdüren Toyota, bu uygulama ile sürücünün güvenli ve hatasız bir sürüş sergilediği durumlarda, hem kullanıma bağlı sigorta primlerini aşağı çekmeye hem de trafikte kazaları minimuma indirmeyi hedefliyor. 

Sürücü davranışını baz alan ilk telematik otomobil sigortası ile birlikte Japonya’da daha güvenli bir trafik çevresi yaratılması sağlanırken, trafikte güvenli sürüşün önemi konusunda farkındalık yaratılması da amaçlanıyor. 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler